Paskatinti pavaduotojos B.Adomavičienės ir chemijos mokytojos M.Matulaitienės, balandžio 9-10 dienomis Ia ir Ib klasių mokiniai Gabrielė Paukštytė, Benas Vaitiekaitis, Dovydas Krampas ir Ugnė Kažemėkaitytė dalyvavo Marijampolės apskrities hakatone „Ateitonai”. „Ateitonų“ metu dalyviai kurė aplinkosaugos inovacijas, kai technologijos susijungia su gamta ir ekosistema. Renginių metu buvo sprendžiamos tokios aplinkosauginės problemos kaip maisto švaistymas, atliekų rūšiavimas ir perdirbimas, energijos ir vandens taupymas ir kt.

Mūsų komanda nagrinėjo maisto švaistymo restoranuose ir kavinėse problemą. Kaip sprendimą, sukūrėme mobiliąją programėlę, kurioje, pasibaigus darbo valandoms, maitinimo įstaigos galėtų reklamuoti likusias porcijas, ir tokiu būdu jų neišmesti, bet atiduoti. Darbo metu vyko mentorystės stotelės, kuriose galėjome kreiptis pagalbos. Turėjome galimybę pabendrauti su verslininku iš Švedijos.

Be abejo, stovyklos metu ne tik dirbome, bet ir ilsėjomės. Galėjome žaisti biliardą, stalo tenisą. Vyko dienos ir vakaro mitai: dienos mite žaidėme įvairius žaidimus bei stiprinome ryšius tarp dalyvių, o vakaro mito metu meditavome. Taip pat labai skaniai valgėme- pusryčius, pietus bei vakarienę virėjas Gytis gamino ant laužo.

„Ateitonų“ pabaigoje bendrakūros būdu reikėjo išrinkti inovaciją, su kuria išrinkta komanda dalyvaus nacionaliniame „Ateitone”. Rinkomės iš penkių išradimų: telefono programėlės- žaidimo su realaus gyvenimo užduotimis, kai pasiekus tam tikrą lygį yra sodinami medžiai; naujos tekstilės surinkimo sistemos; išmaniosios pakuotės su QR kodu, nuvedančiu į tinklapį, kuriame būtų nurodoma informacija, kiek produkte yra cukraus ir kaip tiksliai rūšiuoti; elektroninės platformos skirtos maisto dalinimuisi; programėlės, kurioje būtų galima paskelbti apie likusias porcijas restoranų darbo pabaigoje. Į nacionalinį „Ateitoną” keliaus jungtinė komanda, kurioje dalyvausiu ir aš.

Tai buvo puiki galimybė praleisti savaitgalį gamtoje, užmegzti naujas pažintis, bei įgyti daug žinių!

Ugnė Kažemėkaitytė Ib klasės mokinė