Mūsų miestelyje yra unikalus, vienintelis toks Lietuvoje, agronomo Jono Valaičio iniciatyva ir lėšomis įkurtas Bulvės muziejus. Čia atvyksta žmonės iš visos Lietuvos ir užsienio. Aplankėme muziejų ir mes – 1, 2, 3a klasių mokiniai, mokytojos. Visiems buvo įdomu pamatyti paminklą bulvei, prie jo nusifotografuoti. Vaikai daug sužinojo apie bulvių veisles, auginimo sąlygas, kad bulvės irgi serga, turi priešų – kenkėjų. Sunku patikėti, bet matėme ne tik baltų, gelsvų, bet ir tamsiai violetinių, beveik juodų bulvių. Jonas Valaitis – didelis mūsų miesto, Suvalkijos patriotas, todėl į pasakojimą apie bulves vis įterpdavo istorinių žinių, rodė senąsias Kudirkos Naumiesčio nuotraukas, gausią pasagų, žemdirbiškų padargų kolekciją, kuri puošia muziejų.

Dauguma mokinių pirmą kartą dalyvavo degustacijoje. Ragavome dviejų rūšių bulves, paskui vertinome, kuri kiekvienam skanesnė ir balsavome, kiekviena klasė išrinko po skaniausią bulvę. Muziejaus šeimininkas visoms klasėms padovanojo po knygą „Vincas Kudirka Naumiestyje“.

Džiugu, kad savo bendruomenėje turime žmogų, kuris sumaniai įgyvendina originalias idėjas, patraukliai supažindina jaunimą, vaikus su tuo, kas jam pačiam labai svarbu, brangu ir garsina mūsų mažą pasienio miestelį.

Mokytoja Laimutė Gončaruk