Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, šiemet ragina ne tik savivaldybes, bet visas šalies įmones ir organizacijas aktyviai prisijungti prie kasmetinės miestų tvaraus judėjimo akcijos, kuri vyks rugsėjo 16-22 d. Tą savaitę Europos Komisija skatina gyventojus pamiršti savo automobilius ir persėsti ant dviračių ar į viešąjį transportą. Dalyvauti Europos judumo savaitėje šiuo metu jau užsiregistravę per 590 Europos miestų.

Kasmet Europos Komisija paskelbia po naują Europos judumo savaitės temą, šiemet ji „Bendrauk lengviau“, o šūkis „Judėk laisviau“. Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų. Tarpusavio ryšį padeda palaikyti viešasis transportas ir kitos aplinkai draugiškos keliavimo priemonės.

Aplinkos ministerija kviečia savivaldybes, įstaigas ir organizacijas atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad  kelionės tikslą galima pasiekti įvairiais aplinkai draugiškais būdais. Tokia kelionė gali būti ne tik tvari, bet ir patogi.

Kelionė nuo „durų iki durų“ įmanoma ne tik su asmeniniu automobiliu.

JUDUMO SAVAITĖS VEIKLOS GIMNAZIJOJE

Rugsėjo 16-22 d.

Kiekviena klasė organizuoja pėsčiųjų žygį  arba kitą aktyvios veiklos popietę ir juos pristato plakate : kiek žingsnių nuėjo žygio dalyviai kartu sudėjus, koks buvo maršrutas, koks atstumas nueitas, ką sužinojo,patyrė žygio metu . Plakatai kabinami magnetinėje lentoje prie valgyklos iki rugsėjo 22 dienos. Iškilus klausimams, kreiptis į socialinę pedagogę.

Už veiklos organizavimą atsakingi klasių vadovai.

Rugsėjo 21d. po 3 pamokų laukiame 5-10 kl.  mokinių, turinčių  dviratį, riedlentę ar paspirtuką.

Po 4 pamokų varžysis visi pradinių klasių mokiniai. Kiekviena klasė turi bent vieną paspirtuką.

Už veiklos organizavimą atsakingi kūno kultūros mokytojai.

Rugsėjo 22 dieną –Dieną be automobilio- kviečiame gimnazijos darbuotojus į darbą atvykti pėsčiomis, dviračiais ar kitomis  gamtai draugiškomis susisiekimo priemonėmis. Gimnazijos kiemas bus atvertas pėstiesiems. Atvykę automobiliais, juos turės statyti kitose vietose.

Socialinė pedagogė Rima Stepaitienė