Kada rekomenduojama skelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą?

Ugdymo įstaigos galės spręsti,

kada sustabdyti kontaktinį ugdymą dėl infekcijos išplitimo rizikos

Ir iki šiol, esant paskelbtai gripo epidemijai savivaldybėje, IPRR buvo skelbiamas ugdymo įstaigose ar ugdymo įstaigų dalyje, pasiekus tam tikrą sergamumo gripu ir ŪVKTI ugdymo įstaigoje lygį. Naujoje tvarkoje kriterijai nustatyti, vertinant tiek COVID-19 ligos, tiek gripo ir ŪVKTI situaciją.

Nuo šiol priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas įgyvendinančios įstaigos galės skelbti infekcijų plitimą ribojantį režimą (IPRR), užtikrinantį, kad mokiniai nedalyvautų ugdymo procese kasdieniu (kontaktiniu) mokymo proceso organizavimo būdu. Naująją tvarką apibrėžia Sveikatos apsaugos ministerijos kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengti pagrindiniai kriterijai, atsižvelgiant į COVID-19 ligos atvejų ir protrūkių skaičiaus didėjimą vaikų ugdymo įstaigose, taip pat į prasidedantį gripo sezoną, kurio metu stebimas sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) pakilimas.

Pilnas Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimas