Lietuvos laisvės gynėjų dienos minėjimas

          Sausio 13-osios rytas gimnazijos languose sužibo atminties, vienybės ir pergalės žvakutėmis, o kartu ir sušildė širdis – mes laisvi, mes vieningi, mes dėkingi, mes prisimename. Pirmoji pamoka – pilietiškumo. Visi kartu prisiminėme prieš 32 metus tautą suvienijusius įvykius, kuomet susitelkusi visuomenė apgynė valstybės nepriklausomybę. Pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ metu visoje Lietuvoje tradiciškai languose uždegamos žvakės simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius, pergalę prieš brutalią jėgą. Po pamokų, 16 val., gimnazijos bei miestelio bendruomenės rinkosi prie atminimo laužų, degančių miesto centre esančioje aikštėje, kur kartu su jaunaisiais šauliais, kudirkaičiais, kultūros centro, seniūnijos, muziejaus, bibliotekos darbuotojais,  miestelio svečiais klausė gimnazistų paruoštą literatūrinę – muzikinę kompoziciją „Ačiū už laisvę“, savo prisiminimais dalijosi šaulių kuopos vadas Antanas Varankovas bei Šakių rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius. Sutemus naumiestiečiai neskubėjo skirstytis: bendraudami šildėsi prie degančių laužų, kultūros centro darbuotojai vaišino karštu sultiniu bei žarijose keptomis bulvėmis. Laisvės gynėjų dienos minėjimas gimnazijoje bei miestelyje buvo svarbus mokiniams, nes jie, jau Nepriklausomos Lietuvos vaikai, privalo žinoti laisvės kainą ir prisiminti skaudžius praeities įvykius tam, kad jie niekada nepasikartotų.

Straipsnio autorė: Raimonda Barisevičiūtė, mokytoja

Nuotraukos: Rimantas Abromas