Muzikuojame šeimoje – 2022

     Šiandien (lapkričio 24 d.) Gelgaudiškio dvare vyko  šeimyninio dainavimo ir muzikavimo šventė „Muzikuojame šeimoje – 2022“  .  Muzikuojančias šeimas Gelgaudiškio dvaras pasitinka jau dešimtą kartą.  Pagrindinė šventės idėja – galimybė suburti muzikuojančias šeimas, formuojant naujas kultūros tradicijas miestuose ir miesteliuose.

     Muzikavimas drauge su artimiausiais šeimos nariais ypač svarbu – tai suteikia nepaprastai daug džiaugsmo ir malonumo. Apie muzikos galią labai gražius žodžius yra pasakęs M. K. Čiurlionis, kuris, beje, mokytis muzikos taip pat pradėjo šeimoje: „Muzika – tai dievų kalba, jinai stebuklus daranti, nutildanti laukinius žvėris, statanti pilis <…>. Kuomet ji prasidėjo – niekas negali susekti. Nestebėtina. Užgimė ji drauge su žmogaus siela ir yra tai jo svarbiausioji ir pirmutinė kalba.“

     Šventėje „Muzikuojame šeimoje – 2022“ dalyvavo 10 šaunių šeimynėlių iš Šakių rajono.  Savo skambiais balsais ir jautriomis dainomis šią šventę papuošė mūsų gimnazijos nuostabi šeimyna – Dalius, Jurga ir Ugnė Kažemėkaičiai. Žiūrovų plojimai bei pagyrų puokštė po koncerto  – didžiausias įvertinimas ir paskata  ateičiai. Džiugu, kad ši nuostabi šeima dovanoja vienas kitam gražų ir prasmingą buvimą drauge. Tikiu, kad tai taps neišblėstančiais vaikystės prisiminimais.

     „Muzikuojanti šeima – darni šeima. Darni šeima – stipri valstybė“.

Edita Legotienė, muzikos mokytoja

Nuotraukos: straipsnio autorės