Kas yra slapukai ir kaip jie veikia?

Svetainėje naudojami slapukai. Slapukai (angl. cookies) yra tekstiniai failai, kurie Jūsų sutikimu įrašomi į įrenginio (pvz. kompiuterio, mobiliojo telefono, planšetės) naršyklę, kai Jūs naršote interneto svetainėje ir renkantys informaciją apie Jūsų naršymą.
Jums pirmą kartą apsilankius interneto svetainėje, slapukai perkeliami į Jūsų kompiuterį ir vėliau naudojami kompiuteriui atskirti nuo kitų kompiuterių, jie užtikrina patogesnį interneto svetainės naudojimą, o mums leidžia tobulinti interneto svetainę. Tai įprasta naršymo interneto svetainėse praktika, palengvinanti naršymą Jūsų jau lankytoje interneto svetainėje ir supaprastinanti prieigą prie skelbiamos informacijos.
Slapukų pagalba yra tvarkomas Jūsų IP adresas, naršymo informacija, tokia kaip aplankytos interneto svetainės sritys, tinklapyje praleistas laikas ir pan.

Tipai

Būtini slapukai ar panašios technologijos įgalina pagrindines svetainės funkcijas. Svetainė negali tinkamai veikti be šių technologijų, tai galima išjungti tik pakeitus naršyklės nuostatas.

 

Šie slapukai ar panašios technologijos padeda mums įvertinti ir patobulinti mūsų teikiamų paslaugų efektyvumą bei užtikrinti patobulintas ir suasmenintas mūsų paslaugų funkcijas. Juos galime nustatyti mes arba trečiųjų šalių teikėjai ir jie naudojami, pavyzdžiui, apsilankymams ir srauto šaltiniams suskaičiuoti, analizuoti, kurie puslapiai yra populiariausi, kurie naudojami mažiau ir lankytojų judėjimo mūsų puslapiuose kryptis. Naudojant šią informacija asmens tiesiogiai identifikuoti neįmanoma. Jei draudžiate šiuos slapukus, negalime žinoti, kada lankėtės mūsų svetainėje.

 

Funkciniai slapukai ar panašios technologijos padeda atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, dalintis svetainės turiniu socialinės žiniasklaidos platformose, rinkti atsiliepimus ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.

 

Šiuos slapukus ar panašias technologijas mūsų svetainėje galime nustatyti patys ar trečiųjų šalių teikėjai. Kaupia informaciją apie mūsų svetainės veikimą ir naudojimą, pavyzdžiui, Jūsų aplankytus puslapius ir įvykusias klaidas, kad padėtų spręsti kilusias problemas ir stebėti skirtingų svetainės dalių naudojimą. Šios technologijos renka statistinius duomenis sistemų efektyvumui nustatyti.

 

Šiuos slapukus ar panašias technologijas mūsų svetainėje galime nustatyti patys ar trečiųjų šalių teikėjai, norėdami parodyti jums reikiamą turinį / reklamą tiek mūsų, tiek trečiųjų šalių svetainėse. Remiantis jūsų pomėgiais, gali būti sukurti vadinamieji profiliai. Su šia informacija tiesioginio asmens tapatybės nustatyti neįmanoma, nes naudojama tik slapyvardžio ir (arba) įrenginio informacija. Jei uždrausite šiuos slapukus ar panašias technologijas, jums bus pateiktas mažiau svarbus turinys / reklama, nepritaikyta jūsų pomėgiams.

 

Kiti nekategorizuoti slapukai yra tie, kurie analizuojami ir dar nebuvo priskirti prie kategorijos.

 

Kokius slapukus naudojame?

WordPress Data Table

Kaip pašalinti slapukus iš savo įrenginio?

Norėdami, kad slapukų pagalba Jūsų asmens duomenys nebūtų tvarkomi, Jūs galite pakeisti savo interneto naršyklės nustatymus taip, kad slapukai nebūtų priimami, arba ištrinti įrašytus slapukus.
Savo naršyklėje slapukų nustatymus galite pakeisti bet kuriuo metu. Visose naršyklėse numatyta galimybė ištrinti slapukus. Detalesnės instrukcijos priklauso nuo Jūsų naudojamos naršyklės.

Daugiau informacijos https://www.allaboutcookies.org

Pažymime, kad naudojamų slapukų pašalinimas arba blokavimas gali turėti įtakos interneto svetainės veikimui ir kai kuriems jos funkcionalumams, taip pat gali neigiamai paveikti Jūsų naudojimąsi portale prieinamomis paslaugomis.