„Šviesos ratu“

Kiekvienais metais susirenkame pagerbti Dr. Vinco Kudirkos atminimo lapkričio 16-osios rytą su gimnazijos bendruomene. Kudirkaičiai šiemet visiems priminė, kad jau praėjo 125-eri metai, kai buvo sukurta ir išspausdinta „Varpo“ laikraštyje „Tautiška giesmė“. Tai meilės priesakai kiekvienam iš mūsų.

Gaila, kad didžiojo varpininko, daktaro ir poeto gyvenimo žvakė liepsnote liepsnojo, o tose liepsnose ir pats Vincas Kudirka sudegė. O gruodžio 31 dieną būtų šventęs tik 41-ąjį gimtadienį.

Gimnazistai (IV kl. mokiniai), kudirkaičiai ir gimnazijos direktorius padėjome gėles ir uždegėme atminimo žvakes ant kapo Meištų kalnelyje.

Vakare 18 val. rinkomės į miesto Varpo aikštę, kur kartu su miesto bendruomene apjuosėme mūsų širdžių šiluma ir žvakučių šviesa paminklą, skirtą Tautos žadintojui.

Šiais metais prie mūsų iniciatyvos gražiai prisijungė  Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos ir Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos kudirkaičiai, kurie taip pat uždegė žvakutes „Šviesos ratu“ prie savo paminklų. Dėkojame ir džiaugiamės, kad renginys tapo respublikiniu.

Kudirkaičių vadovė Danutė Balčiūnienė