Geroji patirtis

Šių metų lapkričio 29 dieną Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos pradinių klasių mokytojos vyko į „Geros pradžios“ mokyklą Vilniuje, kuri savo veiklą pradėjo dar tik šiais mokslo metais. Tai mokykla, skirta pradinių klasių mokiniams.  Ji Lietuvoje kol kas tik viena. Erdvu, šviesu, ramu, kvepia dažais. Sunku buvo patikėti, kad tai  mokykla, nes mes pripratę prie vaikų  didžiulio šurmulio ir triukšmo.

Mokykloje mokosi tik 36 vaikai. Stebėjome pamokas pirmoje klasėje, kurioje mokosi tik 6 mokiniaI,  ir trečioje, kur tik  5. Visose klasėse yra spec. poreikių mokinių. Su vienu  problemų turinčiu vaiku nuolat būna mama. Nepaisant to, kiek klasėje mokinių, kiekviena klasė turi mokytojo padėjėją arba asistentę. Pamokos prasideda 8.30 ir baigiasi 13.30.

Šioje mokykloje dirbama be skambučių, nėra logopedo, psichologo. Jų manymu, vaiką geriausiai pažįsta klasės mokytoja, kuri ir suteikia visapusišką pagalbą.  Pedagogės  suplanuotai veiklai skiria tiek laiko, kiek reikia, veda integruotas pamokas. Organizuojama daug įvairių veiklų centruose, juos vaikai renkasi pagal pomėgius. Kiekvieną  ketvirtadienį vyksta žygiai į netoliese esantį mišką. Mokykloje yra pailginto darbo dienos grupė.

Įstaigoje  dėmesys skiriamas gerai vaiko savijautai. Telefonai, išmanūs laikrodukai yra surenkami ir vaikams atiduodami tik po pamokų.

Labai geranoriškai dirbančios mokytojos skleidė savo patirtį, pasidalijo mokomosios medžiagos pavyzdžiais. Mes dalyvavome įvairiose veiklose.

Namo grįžome įgijusios naujos patirties, kurią pritaikysime dirbdamos su mūsų gimnazijos vaikučiais.

Esame dėkingos už šią išvyką mūsų gimnazijos direktoriui R. Vadlugai. Grįždamos juokavome, kad tai puiki dovana mums artėjančių švenčių proga.

Laimutė Gončaruk, mokytoja

Nuotraukos: straipsnio autorės