,,Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje”

       Gegužės 20 diena gimnazijoje buvo ypatinga – vyko 5-8 klasių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados rajoninis turas. Dalyvavo 7 komandos, kurias sudarė po vieną mokinį iš kiekvienos (5- 8) klasės. Dalyviai, juos atlydėję mokytojai bei Šakių Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė I. Kasparavičienė rinkosi aktų salėje, kur visus pasitiko gimnazijos vadovai ir lietuvių kalbos mokytojos.

       Paskelbus, kad skambės sutartinė, o ji parinkta neatsitiktinai, svečiai liko nustebę… Sutartinės – lietuvių daugiabalsis dainavimas, o jų pavadinimas kilęs iš žodžio ,,sutarti”. Olimpiados metu dirbdami komandoje mokiniai taip pat turėjo rasti sutarimą. Kol jį pasiekė, buvo visko: skambėjo įvairios nuomonės, ginčai, svarstymai, abejonės… Bet, užduotis atlikę, komandų nariai galėjo džiaugtis dirbę sutartinai.

       Tuo metu, kai mokiniai įtemptai dirbo, juos atlydėjusios mokytojos  gimnazijos skaitykloje klausėsi paauglių ir jaunimo literatūros kūrėjos Dainos Opolskaitės pranešimo ,,Knyga ieško vaiko”. Rašytoja pasidalijo savo asmenine patirtimi, koks svarbus skaitymas buvo ir yra jai nuo pat vaikystės, kad pats mėgstamiausias kvapas – knygų. D. Opolskaitė kalbėjo apie skaitymo vertę, supažindino su skaitytojų tipais, diskutavo, kaip būtų galima priartinti vaiką prie knygos. Buvo įdomus ir naudingas pranešimas. 

       Kai komandų dalyviai atliko užduotis ir pailsėjo, skubėjo į aktų salę, kur ir jų laukė rašytoja Daina Opolskaitė. Kartu dalyvavo ir jų mokytojos. Paauglių ir jaunimo literatūros kūrėją kalbino Ugnė Kažemėkaitytė bei mokytoja Vilma Sodonytė- Jurkšaitienė. Rašytoja sulaukė įvairių klausimų apie savo knygas, gimstančias istorijas, veikėjų paveikslus, vardus. Buvo  smalsu kuo daugiau sužinoti. Salėje esančios mokytojos bei mokiniai taip pat uždavė klausimų. Buvo gera, kad mokiniai yra skaitę autorės knygų, kai kurie buvo atsinešę savąsias bei paprašė rašytojos autografo. Susitikimas, kaip ir visas renginys, prabėgo nejučia. Olimpiados dalyviai bei juos atlydėjusios mokytojos su nekantrumu laukė konkurso rezultatų, kuriuos netrukus ir paskelbė Šakių Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė I. Kasparavičienė. Organizatoriai bei renginio svečiai plojimais sveikino prizininkus: komandą ,,Smalsiai” iš Šakių (I vieta), ,,Kriūkų mergučes” ( II vieta) bei dvi III – (i)osios vietos laimėtojas – komandas ,, Ratu” iš Griškabūdžio ir ,,Gelgaudukus” iš Gelgaudiškio. Rajoninė lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada baigėsi, o gimnazijos šeimininkai, išlydėję svečius, džiaugėsi puikiai pavykusiu renginiu ir turiningai praleista diena.

Lituanistės