Inovatyvus miestas

          Vaikų domėjimasis inžinerija, robotika ir kitomis inovatyviomis veiklomis paskatino kurti projektą „Inovatyvus miestas“. Inovatyvių veiklų integravimas į ugdymo procesą kuria patrauklią vaikui mokymo(si) aplinką, nuteikia diskusijai, problemų sprendimui, naujų idėjų atradimui. Projektas suvienijo bendradarbiavimui Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ „Spindulėlių“, „Aitvarų“, „Kiškučių“ ir Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupių bendruomenes.

          Miesto kūrėjai, pasitelkdami įvairias antrines žaliavas, šviesos elementus, tyrinėdami ir eksperimentuodami kūrė įvairaus dydžio gyvenamuosius  pastatus, bokštus, gatves, kelius, tiltus, pėsčiųjų perėjas, robotus, ateities lėktuvus, laivus, traukinius ir mašinas, vaikų darželį, kuriame yra baseinas, karuselės ir naminiai augintiniai, oro uostą, muziejų, banką ir inovatyvią bažnyčią. Miestą puošė sukurti medžiai, gėlės ir „tekanti“ upė.

          Į projekto veiklą „Diena su išmaniaisiais žaislais“ ugdytiniai atsinešė turimus robotus, išmanias mašinas, kurie ėjo, važiavo ,,Inovatyvaus miesto“ gatvėmis, įveikė kliūtis. Tobulindami skaitmeninę kompetenciją vaikai kūrė „Piešiančius“ robotus, kurie vienu metu gali nupiešti tris tokius pačius objektus, taip pat išbandė išmaniųjų žaislų  galimybes judant pačių sukurtais „Programavimo kilimėliais“.

          Džiugu, kad šis projektas skatino bendravimą ir bendradarbiavimą su tėvais, su kitų grupių bendruomenėmis bei projekto partneriais. „Inovatyvus miestas“ sukvietė vaikus bendram pažinimui, kūrybiškumui, tyrinėjimui, patyrimui Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ „Spindulėlių“ grupės surengtoje parodoje. Sukurtas miestas bus eksponuojamas ir  Šakių rajono Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje.

          Inovatyvios projekto veiklos ugdytinius skatino veikti komandoje, formuoti kūrybinius gebėjimus, susipažinti su robotikos ir programavimo pradmenimis,  bendradarbiauti siekiant numatyto rezultato. Kūrybiškai į pasaulį žvelgiantys vaikai – daug laisvesni, geba lengviau priimti sprendimus, jų veikla, kalba ir bendravimas turiningesni, pasitikėjimas savimi stipresnis – jie tiesiog laimingesni.

 

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sigita Plečkaitienė