Melno taikai skirto paminklo atidengimo iškilmės

         Prieš 600 metų, po Lenkijos ir Lietuvos kariuomenių susijungimo, Livonijos ordinas kapituliavo atsisakydamas bet kokių teisių į Žemaitiją, ir 1422 m. rugsėjo 27 d. prie Melno ežero tarp LDK ir Ordino buvo pasirašyta taikos sutartis, nustatytos LDK valstybinės sienos. Čia,  „toliau leidžiantis Širvintos upe iki jos pabaigos, kur ji įteka į Šešupės upę“, praėjusį sekmadienį rinkosi gimnazijos ir parapijos bendruomenės, jaunųjų pasieniečių ir šaulių organizacijos, naumiestiečiai bei miestelio svečiai, nes minėtųjų upių santaką žyminčioje vietoje iškilmingai buvo atidengtas Melno taikai skirtas paminklas. Gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo paminklo atidengimo iškilmėse, teatralizuotoje eisenoje Širvintos taku, istoriniuose pamąstymuose su kraštiete profesore G. Čepaitiene bei filmo „Vilko vaikai“ pristatyme. Sekmadienio popietę praleidę bendrystėje, mokiniai skirstėsi lydimi Šakių rajono savivaldybės mero E. Pilypaičio žodžių: „Tegyvuoja Sūduva ir dangus virš jos būna taikus ir toks gražus, kaip šiandien!“

Raimonda Barisevičiūtė, lietuvių k. mokytoja

Nuotraukos: Rimantas Abromas