Mokomės demokratijos ir pilietiškumo

Kas yra demokratija? Ką reiškia būti pilietišku? Kokios yra vietos savivaldos ir valstybinės institucijos? Tai dalis klausimų, kuriuos kartu su 4b klasės mokiniais  per pasaulio pažinimo pamoką nagrinėjo Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis. Mokiniai sužinojo daug informacijos apie mūsų rajono savivaldybę: kiek gyventojų gyvena mūsų rajono savivaldybėje, kur yra piečiausias ir šiauriausias savivaldybės taškas, kaip renkama rajono taryba. Kartu su mokiniais meras aiškinosi, kokie yra demokratijos požymiai, kodėl svarbu laikytis susitarimų. Meras domėjosi, kaip mokiniams pavyksta rasti bendrus sprendimus, paaiškino, kodėl reikia gerbti kito žmogaus nuomonę. Šios pamokos metu vaikai gavo labai daug svarbios ir naudingos informacijos. Ketvirtokai dėkoja merui E. Pilypaičiui už žinias, nuoširdų ir šiltą bendravimą.

Gitana Jokimaitienė, mokytoja

Nuotraukos: autorės