Mokslinė – praktinė konferencija „Mokausi ir augu 2022“

Gegužės 7 dieną gimnazijoje vyko mokslinė – praktinė konferencija „Mokausi ir augu 2022“. Jos tikslas – plėtoti mokinių saviraišką, skatinti aktyvų ir efektyvų mokinių bendradarbiavimą dalijantis gerąja patirtimi.

Pirmieji aktų salėje rinkosi pradinių klasių mokiniai. Padedami savo mokytojų jie paruošė ir pristatė savo kūrybinius darbus – pranešimus apie savo pomėgius. Antrokė Goda mėgsta šokti, ketvirtokas Edvardas – piešia, ketvirtokė Andžela mėgsta groti. Trečiokė Barbora pristatė stendinį fotografijų pranešimą „Gaudau akimirką“. Trečiokės Gabrielė, Emilija, Jogailė ir Liepa pasakojo apie savo ir klasės draugų atliktus bandymus, eksperimentus, tyrimus. Apie savo globotinius kalbėjo antrokas Matas, trečiokė Milena ir ketvirtokas Klaidas. Trečiokės Armanda ir Beata pristatė savo klasės mokinių sukurtą Kudirkos Naumiesčio vizitinę kortelę. Pirmokas Dalius tyrinėjo pradinukų vardų populiarumą, aiškinosi jų kilmę. Trečiokė Jurga pasakojo apie Saturno planetą. Anglų kalba pranešimą apie Europos valstybes skaitė ketvirtokė Andžela.

10 valandą konferenciją savo žodžiu pradėjo direktorius Romas Eikevičius. Pavaduotoja Vidmanta Venciuvienė pristatė konferencijos svečius, buvusius gimnazijos mokinius.

Inga Adamonytė, 37 laidos absolventė, VDU Žemės ūkio akademijos vandens ir inžinerijos katedros vedėja, daktarė savo pasisakymu įtikino, kad ir Lietuvoje gyventi gera. 49 laidos absolventas, verslininkas Vytautas Jakštys, prieš keletą metų VU apgynęs daktaro disertaciją, pasidalijo savo patirtimi, kad „gyvenimo sėkmės istorija priklauso tik nuo įdėto darbo ir pastangų“. Pirmoji mokinių prezidentė Irma Orentaitė – Sudikė, šiuo metu gyvenanti Briuselyje, kalbėjo apie tai, kad daryti karjeros posūkį niekuomet nevėlu. Ji pati, baigusi VU, apsigynusi daktaro disertaciją, šiuo metu yra rūbų dizainerė. Labai atviras ir nuoširdus, daug ką sugraudinęs buvo Kristinos Daubaraitės – Jasevičės pasisakymas „Kodėl verta pažinti save ir kaip užprogramuoti geresnį rytojų“. Šiuo metu Kristina dirba projektų vadove baldų įmonėje, yra išleidusi savo poezijos knygą, baigusi žmogaus saviugdos studijas, konsultuoja ir padeda žmonėms, norintiems atrasti save.

Antroje dalyje moksleiviai pasiskirstė į dvi sekcijas (5 – 8 ir gimnazinių klasių) ir pristatė savo pranešimus. 5 – 8 klasių mokinių grupėje buvo pristatyta net 14 pranešimų: tiriamųjų, mokslinių, kūrybinių, gimnazinių klasių – 11. Nauja buvo tai, kad kai kurie pranešimai buvo paruošti integruojant dalyką su anglų kalba. Išsamų pranešimą apie pasaulio ugnikalnius parengė 6 klasė mokinė Smiltė (į anglų kalbą vertė dešimtokė Smiltė), aštuntokė Augustė kalbėjo apie cukrų (vertė aštuntokas Gustas), dvyliktokai Justas, Jokūbas, Mintautas ir Paulius pristatė pranešimą „Iškastinis kuras“. Nors kai kurie moksleiviai ir pavargo klausydamiesi, visus maloniai nustebino, aktyvino aštuntokės Emilijos, devintokės Ugnės ir vienuoliktokės Inos pranešimas – kūrybinis darbas „Sutartinės“.

Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais, pradinukams dovanoti bilietai į Marijampolės kino teatre demonstruojamą filmą „Marmadukas“, vyresniesiems moksleiviams – išvyka į Vilnių.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vidmanta Venciuvienė