Pajutome artėjant stebuklingą  Šv. Kalėdų dvasią…

     Gruodžio 6 d. Jaunųjų muziejininkų būrelio mokiniai kartu su savo draugais svečiavosi LNM Jono Basanavičiaus gimtinės muziejuje. Mokiniai susipažino su tipiška XIX a. pabaigos – XX a. pradžios pasiturinčio Suvalkijos ūkininko sodyba, apžiūrėjo valstiečių naudotus namų apyvokos daiktus ir darbo įrankius. Sužinojo daug įdomių faktų apie Jono Basanavičiaus gyvenimą. Kartu su muziejininke Rasa Vilkaitiene prisiminė advento tradicijas. Visi džiaugėsi, kad šiaudą ištraukė ilgą, o burtai lėmė keliones, gerus ir gausos pilnus ateinančius metus. Patyrė ramybės akimirkas, kai pakvipo krosnyje kepamų kūčiukų kvapas, ant stalo garavo karšta arbata. Pajuto artėjant stebuklingą Šv. Kalėdų dvasią…

Daiva Strimaitienė, mokytoja

Nuotraukos Godos Gedimino, II kl.