Šiaurės šalių literatūros savaitė

Lapkričio 15 – 21 dienomis vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė, skirta skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo, pasakojimo tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Šių metų skaitymams parinktos knygos, kurių autoriai kilę iš Alandų salų. Taip siekiama prisidėti prie regiono autonomijos šimtmečio paminėjimo. Visą savaitę rytinėmis valandomis gimnazijos pradinukai rinkosi Vinco Kudirkos muziejuje, kur jų laukė bibliotekininkė Kristina. Prie žvakių šviesos čia vyko skaitymai jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams „Auštant”. Beskanaudami karštą kakavą, jie klausėsi ištraukų iš knygų „Milė ir bjaurusis paršelis” (aut. Tiina Nopola) bei „Perlų ieškotoja” (aut. Karin Erlandsson). Bibliotekininkė pristatė ir kitas šiaurės šalių autorių knygeles, kurias vaikai gali rasti bibliotekos lentynose. Smagu, kad ir pradinukai išdrįso garsiai paskaityti.

Mokytoja Vida Paulikaitė