Mums patinka edukacinės veiklos

4a klasės mokiniai lankėsi Lietuvos aviacijos muziejuje Kaune. Su gidu apžiūrėjo lėktuvų, sklandytuvų, parasparnių parodą. Vaikai domėjosi lėktuvo „Lituanika“ kopija. Stebėjosi, kad daug jo dalių, kaip ir  Stepono Dariaus, Stasio Girėno lėktuve, pagamintas ne iš metalo, o iš keliais specialių dažų sluoksniais sutvirtinto audinio, kad jame nėra durų ir kėdžių. Edukacinės programos metu vaikams rodė, kaip valdyti parasparnį ir lėktuvą. Skrydžio parasparniu simuliacijoje specialių akinių pagalba matė vaizdus kaip tikro skrydžio metu. Vykdydami instruktoriaus nurodymus stengėsi suvaldyti skraidyklę ir nusileisti pažymėtoje vietoje. Kitas edukacinės programos užsiėmimas vyko lėktuvo piloto kabinoje. Ketvirtokai, ekrane  matė kaip keičiasi Kauno vaizdai jų valdomam lėktuvui kylant, leidžiantis, darant posūkius, suktukus ir net „mirties kilpą“. Mes buvome vieni iš paskutiniųjų lankytojų prieš uždarant muziejų remontui.

Muzikinė edukacija Kauno miesto istorijos muziejaus Kipro Petrausko skyriuje sukėlė daug džiugių emocijų. Vaikai pirmą kartą gyvenime ėmė į rankas tūbas, trombonus, voltornas, klarnetus, fleitas, smuikus, violančeles, arfą, kontrabosą – bandė groti. Mokiniai daug sužinojo apie instrumentus, aktyviai dalyvavo diskusijose, buvo pagirti už muzikines žinias, už smalsumą. Susitikimo pabaigoje visi susibūrė į orkestrą ir, savų dirigentų vadovaujami, linksmai improvizavo.

Įdomi edukacija vyko ir Vinco Kudirkos muziejuje mūsų mieste. Klausėmės rašytojo, mokytojo, vadovėlių autoriaus Prano Mašioto vaikystės prisiminimų ir pasakų, improvizavome, vaidinome. Edukatorė Vaida išmokė senovinio skaičiavimo būdo su skaitliukais, jais naudojomės spręsdami uždavinius iš P. Mašioto aritmetikos vadovėlio. Vaikams patiko išbandyti rašytojo knygose siūlomus eksperimetus: klausytis ant siūlo pakabinto šaukšto skambesio, plukdyti adatą.

4a klasės mokytoja Gražina Žemaitienė