SPALIO 10-OJI-PASAULINĖ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENA

    Spalio 10-ąją mūsų gimnazija prisijungė prie „Jaunimo linijos” organizuojamos akcijos „Žalia šviesa gyvenimui”.
    Žalia šviesa, nes žalia yra gyvybės ir vilties spalva, ji reiškia gyvenimą, norą rūpintis savimi ir artimaisiais. Gyvenimas, nes „Jaunimo linija” kviečia rinktis pilnavertį gyvenimą, kuriame subalansuota psichinė ir fizinė sveikata, suderintas darbas ir laisvalaikis, telpa visi jausmai ir visada yra vietos savistabai.
    Spalio 9-osios vakarą gimnazijos vestibiulyje įjungėme žaliai šviečiantį šviestuvą, kuris skleidė žalią šviesą iki ryto. Spalio 10-ąją gimnazijos mokytojai ir mokiniai vilkėjo žalios spalvos drabužį. Tą pačią dieną I-IV klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėje pamokoje „Kaip įveikti dideles ir mažas krizes”. Likusias savaitės dienas per klasės valandėles minėtų klasių mokiniai su psichologe V. Sodonyte-Jurkšaitiene ir socialine pedagoge Rima Stepaitiene kalbėjosi apie sunkumus, jų įveiką, pasidalijo nuotolinės pamokos įspūdžiais.
    5-8 klasių mokiniai šią savaitę per klasės valandėles kalbėjosi apie emocinį raštingumą bei pagamino knygų skirtukus su iliustracijomis, kaip įveikti sunkumus. Spalio 13-ąją skirtukus pakabinome vestibiulyje stenduose.
    Šią savaitę kiekvienas savo psichinei sveikatai skyrė daugiau laiko nei įprastai.
 
Psichologė V.Sodonytė-Jurkšaitienė