„Trauktynės“ ir kiti žaidimai

Įdomi edukacija

Pirmokėliai dalyvavo edukacinėje programoje „Aktyvūs lietuvių liaudies žaidimai ir mįslės“. Ją vedė iš Kauno VŠĮ „Sveiki sveiki“ atvykusi edukatorė Justina Tuleikienė.

Mokiniai išmoko keletą įdomių žaidimų: „Kubilas“, „Pirtis“, „Pelėdos tupi“, „Kiškis ir medžiotojas“, „Trauktynės“. Buvo aptartos žaidimų taisyklės ir elgesys jų metu. Labai patiko teisingai įminti mįsles. Mokiniai turėjo atlikti įvairias užduotis. Pirmokėliams buvo reikalinga pagalba, nes užduočių atlikimui reikėjo mokėti skaityti.

Mokiniams edukatorė priminė dantukų valymo taisykles. Daug pasakojo apie cukrų ir jo daromą žalą. Vaikai vardijo vaisius, kuriuose gausu natūralaus cukraus. Visi labai nustebo sužinoję, kad mažame „Coca colos“ buteliukyje yra net 9 arbatiniai šaukšteliai cukraus, kai vaikui per dieną yra rekomenduojami tik du. Visi suprato, kad sveikiausia yra gerti vandenį. Dėkojame edukatorei už įdomias užduotis ir puikiai praleistą laiką. Edukacija vyko pagal kultūros paso programą.

 

Mokytoja Laimutė Gončaruk