Vinco Kudirkos gimnazijos mokiniai nėra abejingi tam, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje. Po vakar visoje Lietuvoje rengtos vienybės ir solidarumo su Ukraina akcijos „Laisvė šviečia”, šiandien šeštokai į pirmąją – literatūros – pamoką rinkosi ne tik apie analizuojamą kūrinį kabėti, bet ir išgirsti atsakymus į su pamoka nesijusius klausimus apie įvykius Ukrainoje, apie karą, agresiją ir jos priežastis. Vaikai rūbų atlapuose segėjo simbolinę Ukrainos vėliavą, mergaitės plaukus pasipuošė geltonomis ir mėlynomis gumelėmis, o ant daugelio riešų galima buvo pamatyti mėlynai geltonas virveles – solidarumo ir palaikymo ženklus. Mažųjų užduodami klausimai, jų mintys apie laisvę, apie klastingo agresoriaus užpultos šalies žmonių ryžtą ir būtinybę ginti savo nepriklausomybę rodo, kokie brandūs ir neabejingi Ukrainos žmonių skausmui yra šeštokai.

        Слава Україні!

Mokytoja R. Barisevičiūtė