Konferencija Šakių ,,Žiburio” gimnazijoje

     Kovo 2 dieną Šakių „Žiburio“ gimnazijoje vyko Marijampolės apskrities gimnazijų lietuvių kalbos ir literatūros konferencija ,,Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta“ (Jonas Jablonskis).

     Pranešėjos iš Šakių ir Vilkaviškio rajonų gimnazijų gilinosi į kalbos klausimus, tyrinėjo knygų pavadinimus, pasakojo apie skaitymo naudą, lietuviškų vardų kilmę, pravardes ir t.t. Mūsų gimnazijos IV klasės mokinės Ina Klimavičiūtė bei Kamilė Kučinskaitė taip pat dalyvavo šioje konferencijoje. Ina skaitė pranešimą „Keliavimas laiku”. Žavi gimnazistės pomėgis skaityti. Mokinė kalbėjo apie tai, kad visais laikais kalba buvo vertybė, o knygų skaitymas suteikia ne tik žinių, padeda bendrauti, bet ir pasiekti bendrų tikslų. Kamilė dalyvavo kaip stebėtoja ir klausytoja.

     Į konferenciją atvyko bei pranešimus skaitė Rita Urnėžiūtė, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro darbuotoja, žurnalo „Gimtoji kalba“ vyriausioji redaktorė, ir Sigita Sereikienė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos vyriausioji specialistė.

     Konferenciją užbaigė Šakių viešosios bibliotekos vyresnioji specialistė Lina Eringienė.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Sodonytė- Jurkšaitienė