Kovo 16-ąją Lietuvoje minima Knygnešio diena. Ši data pasirinkta neatsitiktinai – tai knygnešių karaliumi vadinamo Jurgio Bielinio gimimo diena (1846 m.). Knygnešystė – analogijų pasaulyje neturintis reiškinys, nukreiptas prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią 40 metų. 1864–1904 m. laikotarpis, kai buvo draudžiama spauda, tapo svarbiu tautos gyvybingumo išbandymu. Tad knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingai svarbų vaidmenį.

          Vinco Kudirkos gimnazijos mokiniai taip pat prisiminė žymiausius mūsų krašto knygnešius: A. Baltrušaitį – Antanėlį, M. Sederevičių, M. Barzdaitytę. Kiek knygnešių buvo mūsų krašte, šiandien jau niekas tiksliai neatsakys, bet Ia gimnazistai kartu su dr. Vinco Kudirkos muziejaus edukatorėmis lankėsi miestelio kapinėse, kur ieškojo knygnešių kapų, klausėsi įdomių istorijų apie drąsius vyrus ir moteris, kurie, nepaisydami visų draudimų, persekiojimų ir represijų, ryžtingai ir atkakliai priešinosi bandymams sunaikinti lietuvybę. Mūsų miestelyje bei jo apylinkėse turbūt nėra žemės lopinėlio, ant kurio nebūtų stovėjusi knygnešio pėda, todėl lankydami Anapilin išėjusius krašto knygnešius mokiniai uždegė net 16 atminimo žvakelių, taip pagerbdami valstybingumo puoselėtojus.

          Gimnazijos lituanistės kvietė visus mokytojus bei mokinius pamokų metu Knygnešio dieną paminėti su knyga rankose,  pasidžiaugti, kad niekas nedraudžia gimtąja kalba skaityti, kad, vos tik panorėję, galime patirti skaitymo malonumą. Džiugu, kad ne tik per lietuvių kalbos pamokas mokiniai skaitė atsineštas knygeles.

Mokytoja R.Barisevičiūtė